Cree

Cree
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Tychy
Utworów:
2
Oglądany:
2130 razy
iDesk:
Tagi:
Założenie konta:
8 stycznia 2008
Ostatnia aktualizacja:
9 stycznia 2008
Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16- letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był Rysiek Riedel, ojciec Sebastiana, legendarny, nieżyjący już wokalista grupy Dżem, którego zawsze fascynowała historia i życie Indian.
Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu - wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole", potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Następnie grupa wystąpiła na „Famie" w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla.
Następne lata to pasmo kolejnych sukcesów, dziesiątek koncertów, także na wielkich festiwalach bluesowych i rosnącej popularności wśród słuchaczy, co zaowocowało wejściem Cree do grona czołowych zespołów blues-rockowych w Polsce.
Grupa Cree występuje w składzie: Sebastian Riedel (gitara, śpiew), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Tomasz Kwiatkowski (perkusja) i Adam Lomania (instrumenty klawiszowe).
 • ALERGEN

  2008-03-13 17:58

  Bardzo przyjemny sound. pozdrawiamy!

 • sublim

  2008-01-19 16:14

  Wszystkiego dobrego. Głos Sebastiana - SERCE! Gratuluje świetnej muzyki. Pozdrawiam Kuba - zespół SUBLIM.

 • __Alaj

  2008-01-19 11:56

  Syn jest "spadkobiercą" ojca i tego spadku nie trwoni..! Bardzo wspaniale cały zespół!!! Pozdrawiam i zapraszam do Ałaju.

 • Male Kino

  2008-01-16 12:15

  świetne. Jakbym słuchał Chrisa Rea w duecie z Riedlem Ojcem. Mimo, że moje odczucia co do sposobu śpiewania są trochę ambiwalentne to jednak kontynuowanie stylu Ojca wychodzi Sebastianowi na dobre. Po pierwsze wypada żeby ktoś to kontynuował (a kto powinien jak nie syn) a po drugie to po prostu dobrze brzmi. Chętnie przyjdę na koncert. Pozdrawiam i zapraszam do nas. Kamil Małe Kino