Cree

Cree
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Tychy
Utworów:
2
Oglądany:
2130 razy
iDesk:
Tagi:
Założenie konta:
8 stycznia 2008
Ostatnia aktualizacja:
9 stycznia 2008
Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16- letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był Rysiek Riedel, ojciec Sebastiana, legendarny, nieżyjący już wokalista grupy Dżem, którego zawsze fascynowała historia i życie Indian.
Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu - wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole", potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Następnie grupa wystąpiła na „Famie" w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla.
Następne lata to pasmo kolejnych sukcesów, dziesiątek koncertów, także na wielkich festiwalach bluesowych i rosnącej popularności wśród słuchaczy, co zaowocowało wejściem Cree do grona czołowych zespołów blues-rockowych w Polsce.
Grupa Cree występuje w składzie: Sebastian Riedel (gitara, śpiew), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Tomasz Kwiatkowski (perkusja) i Adam Lomania (instrumenty klawiszowe).
 • THANKS JIMI FESTIVAL

  2008-12-30 11:18

  Leszek Cichoński - The Best Of Studio & Live (CD + DVD)

  Oficjalna premiera będzie pod koniec stycznia, ale przedpremierowa promocja i sprzedaż albumu rusza już w internecie (30% taniej !). Można go kupić pod choinkę tu http://sklep.cichonski.art.pl/page.php?id=the_best_of_studio live
  Nowy album Leszka Cichońskiego "The Best Of Studio & Live" zawiera dwie płyty: CD i DVD. Na płycie audio znalazły się wybrane nagrania studyjne i, często unikatowe, nagrania zarejestrowane na żywo. Perełkami sa nagrania ze studia Trójki m.in. z Tadeuszem Nalepą,wokalna wersja Thanks Jimi z Sebastianem Riedlem (posłuchaj) oraz "All Along the Watchtower" nagrane w Pradze z grupa VBB i Janosem Solti z legendarnej węgierskiej formacji Locomotive GT.
  Płyta DVD zawiera koncert "Jubileusz 50/25". Pięćdziesięciolecie urodzin i dwudziestopięciolecie działalnosci artystycznej swięcił Leszek Cichoński w rodzinnym Wrocławiu. Toast muzyczny w postaci wielogodzinnego koncertu wznieśli wraz z nim jego przyjaciele muzycy, m.in.: Wojciech Karolak, Marek Raduli, Jerzy Styczyński, Krzysztof Scierański (zobacz świetną wersję "Thanks Jimi" z Markiem Radulim ) Krążek zawiera też dodatkowe atrakcje w postaci bonusów (reportaże o Gitarowym Rekordzie Guinnessa i video clipy).

  "Polecam gorąco album "The Best of Studio & Live", a zwłaszcza świetnie zagraną przez Leszka, wysmakowaną wersję "Dbaj o Miłosć" z płyty "W Hołdzie Tadeuszowi Nalepie" - Jan Borysewicz

  Co prawda oficjalna premiera będzie pod koniec stycznia, ale przedpremierowa promocja i sprzedaż albumu rusza już w internecie (30% taniej).Można go kupić pod choinkę tu http://sklep.cichonski.art.pl/page.php?id=the_best_of_studio live


  Pozdrawiamy

 • Marek Maron

  2008-11-26 21:30

  Bardzo serdecznie zapraszam do wysłuchania ledwo co dodanych 2
  utworów dedykowamych.
  Jednocześnie pozdrawiam bardzo goraco mimo zimowej juz aury !!!

 • _ _ _ _ futroZryby _ _ _ _

  2008-11-04 21:21

  CZUJę SIę JAKBYM SłUCHAł NOWYCH UTWORóW ZESPOłU DżEM :) - GRATULUJę I POZDRAWIAM!!!

 • Darek Witkiewicz

  2008-11-03 19:43

  Klasa!

 • the riffers

  2008-10-31 19:03

  super muzyka, w niczym nie ustepujecie ryskowi! Zapraszam na moj profil!

 • mansonband

  2008-10-24 11:02

  Mamy pokrewne dusze Sebastian.......pozdrowienia od zespołu Manson Band

 • Gabbeh

  2008-07-16 09:32

  Zapraszamy do posłuchana naszego najnowszego utworu p.t. "Czy chcesz?"
  Pozdrawiamy
  Gabbeh - Dźwięki tkane ręcznie
  www.gabbeh.pl

 • Iwona B

  2008-05-01 16:12

  Ps. Jeszcze to muszę dodać, skopiowany komentarz do zamieszczonych utworów
  z mojego profilu: ...blues to sztuka wyrażania samego siebie...swoich najintymniejszych tęsknot i uczuć...dlatego jego forma jest wolna, opowiadająco-improwizująca, niezdefiniowana...blues to sztuka wygłodniałego serca, dzielenie się samotnością... sztuka spontaniczna szkicująca ulotne emocje, które wychwytujemy własnym "czujem", wrażliwością... według mnie dobrej muzyki trzeba słuchać całym ciałem, nie tylko uszami. Ciało jest membraną, rytm wbija się w skórę. Muzyka jest najbardziej cielesna ze sztuk, jak MIŁOśÄ†...muzyka sfer, która jest niezawodna i nigdy nie zniknie dopóki żyją tacy jak ja - wielbiciele starego, dobrego rocka, bluesa... moja przyjaciółka właśnie z Katowic, która była na koncercie DÅ»EMu jeszcze z Pawłem B. - opowiadała o pasji widocznej na jego twarzy - mówiłyśmy, że tak warto żyć - z pasją patrząc w przyszłość, czyż nie? ...uwielbiam też gdy ktoś opowiada niezwykłe historie śpiewając - nawet jeśli o smutnych chwilach, problemach, zmaganiach, itd. bo słuchając ma się przeżycia...
  a przeżycia są najważniejsze...

 • Iwona B

  2008-05-01 14:52

  Pozwoliłam sobie zamieścić na swoim profilu utwór „Po co więcej mi”,
  oraz kilka utworów DÅ»EMU (chociaż chciałabym wszystkie!) poza tym
  nawet nie próbuje nazwać słowami tego, czym jest dla mnie ta muzyka...
  napiszę tylko DZIĘKUJĘ za emocje, wzruszenia, za wrażlwość chyba bardzo
  mi bliską...za WSZYSTKO!
  POZDRAWIAM!

 • THANKS JIMI FESTIVAL

  2008-04-06 21:50

  Do zobaczenia 1 maja we Wrocławiu.
  Pozdrawiam:)